Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie-komputer na wyświetlaczu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spalanie-komputer na wyświetlaczu

    SS, nie ma takiej możliwości w ten piątek zaczynają się obowiązki starszego juniora i trzeba jakoś temu zaradzić.

  • #2
    Spalanie-komputer na wyświetlaczu

    Dobry wieczór.
    Otóż mam pytanie-jadąc moją Octavią na trasie lub w mieście i na komputerze jak się pojawia ile pali auto litrów na 100 km.pokazuje mi ciągle różne spalanie. Jadąc 80 km/h pokazuje raz 7 litrów,za sekunde 12 l,po chwili 5 litrow i tak caly czas podczas jazdy. Chcę przypomnieć , że auto było prane i fotele zostały wyciągnięte z auta i zapalony jest check poduszek na pulpicie wyświetlacza. Sory , że tak chaotycznie i mam nadzieję , że dobrze opisałem usterkę.
    Auto jest z 2002 roku. 1.8T. Silnik w profilu nie wiem czy jest agn,jutro sprawdzę na spokojnie.także proszę się nie sugerować , że to motor agn. Napewno to jest 1.8T 150 KM.
    Pozdrawiam.
    Kamil8802.
    Pozdrawiam Kamil88

    Komentarz


    • #3
      ile masz poduszek 4?
      jeśli 4 to posprawdzaj wtyczki w fotelach musisz się mocno pochylić wręcz zanurkować.Spalanie które ci komp pokazuje to spalanie chwilowe i każdemu tak samo skaczą wartości. :wink:

      Komentarz


      • #4
        Blad poduszek teraz trzeba skasowac, sam nie zniknie 8)
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Cześć. Tak wiem , że trzeba skasować i dziś jadę właśnie do znajomego który mi zgasi właśnie tą poduszkę. Tak poduszka zapaliła się po odpięciu kostki od foteli które zostały wyciągnięte do prania. Dzięki za odpowiedz Krzylu co do spalania bo to jest denerwujące troche jak się patrzy jak pokazuje spalanie raz 12,raz 16 ,raz 8,raz 5 i raz 3 litry,po czym 8 i znowu 10 litrow. Podpieta dzis bedzie Octavia i zobaczymy co jej dolega wewnątrz.
          Pozdrawiam.
          Pozdrawiam Kamil88

          Komentarz


          • #6
            kamil8802, to po prawej stronie na dźwigni od wycieraczek masz przyciski + / - tam mozesz zmieniać wartości wyświetlane na komputerze. Zmień jedno w górę lub w dół i będziesz miał średnie spalanie. Zajrzyj do instrukcji to zobaczysz jak obsługuje sie komputer pokładowy i co może wyświetlać....
            Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

            Komentarz


            • #7
              Z tym spalaniem to rzecz normalna. Przykładowo u mnie silnik diesla.
              Spalanie średnie z jazdy miasto/trasa godziny wieczorne temp. 6°C ~= 4,8-5 l/100 km
              Natomiast chwilowe jest różne:
              Przy ruszaniu skoczy i do 30 l/100 km.
              Rozpędzając pojazd na 2/3 itd. jest w okolicach 10-20 l/100 km w zależności jak dynamicznie chce to zrobić
              Podczas jazdy i dodawaniu lekko gazu ok. 8 l/100 km
              Kiedy jadę bez dodawania gazu przy wrzuconym biegu: powinno wtedy wskazywać wartości bliżej 0.
              Jak stoisz z silnikiem zapalonym wtedy wskaźnik l/km zmienia Ci się w l/h :!:
              Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

              Komentarz


              • #8
                No właśnie auto mam od kilku dni i trochę już go poznałem i tak po prawej stronie w manetce na "winklu" jest ten przycisk i ustawilem sobie wlasnie srednie spalanie auta.
                Dzięki wielkie wszystkim za pomoc.
                Za pomoc pojdzie wplata na utrzymanie forum i napewno bede czesciej zagladal.
                Wielkie dziekuje !
                Pozdrawiam Kamil88

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X